Wytrawny domowy sos do pizzy - łatwy przepis

2023-01-17 Autor przepisu Worldrecipes.pl

Wytrawny domowy sos do pizzy - łatwy przepis
Łatwy, szybki i pyszny przepis na niegotowany sos pomidorowy do pizzy.

Często powtarzałam, że ja i moja rodzina uwielbiamy pizze i często je robimy, ale muszę przyznać, że nigdy nie robiliśmy specjalnego sosu do pizzy. Kiedyś używałam zwykłego przecieru pomidorowego i tyle, jest o wiele smaczniejszy niż jakikolwiek sklepowy sos pomidorowy. Ale po wypróbowaniu tego prostego przepisu na sos, nie popełnię już takich grzechów. To jest naprawdę fantastyczne!

Zawsze uważałam, że pizze, które robię, są już bardzo smaczne, ale kiedy zrobiłam pizzę z tym sosem, zrozumiałam, że byłam trochę arogancka. Nic takiego! Od tej pory moje pizze będą super smaczne!

W tym sosie jest tyle różnych smaków, a są one tak doskonale wyważone i zharmonizowane. Trudno uwierzyć, że kilka szczypt, łyżeczka przypraw w przecierze pomidorowym może przenieść smak na inny poziom. To jest fantastyczne!

Do tego pikantnego sosu używa się tylko suszonych przypraw oraz czosnku i cebuli w proszku, a nie świeżych produktów. Ponieważ ten sos nie jest gotowany, świeży czosnek i cebula byłyby po prostu surowe i nie zdążyłyby się ugotować/upiec. O proszkach typu czosnek i cebula dowiedziałam się dopiero kilka miesięcy temu. Początkowo miałam do niego bardzo ambiwalentny stosunek, ale teraz używam go dość często do przyprawiania kurczaka i ryb (gdy muszę obtoczyć w mące, do mieszanki mąki dodaję nie tylko sól i pieprz, ale także cebulę i czosnek w proszku). Naprawdę bardzo smaczne.

Złożoność. Bardzo łatwy do przygotowania.

Ocena naszej rodzinnej receptury i smaku. 10/10. Doskonały, na pewno powtórzymy go jeszcze nie raz.

Składniki

  • przecier pomidorowy (pasta): 1 filiżanka (1 filiżanka - 250 mililitrów)
  • suszone oregano: 0,25 łyżeczki
  • suszona bazylia: 0,25 łyżeczki
  • czosnek w proszku: 0,5 łyżeczki
  • Cebula w proszku: 0,5 łyżeczki
  • sól
  • pieprz
  • cukier: szczypta

  Wykonanie przepisu

 1. 1. Wystarczy wszystko dobrze wymieszać i od razu jest gotowy do użycia. Idealne opatrunki!
 2. 2. Uwaga: Wszystkie wymienione składniki powinny być dodawane do każdego indywidualnego smaku, ale podstawowe ilości pomogą Ci lepiej się zorientować. A dlaczego w tym przepisie potrzebny jest cukier? Aby "odebrać" naturalną kwasowość pomidorów. Kwasowość pomidorów zmniejszyłoby gotowanie bez cukru, ale ponieważ ten sos nie jest gotowany, potrzebuje pewnej równowagi, a szczypta cukru załatwi sprawę.
Sos z niebieskiego sera
(1)
Domowy majonez
(1)
Majonez grochowy
(1)
Ostrygi v sosie
(1)
Biały sos do pizzy
(4)
Chutney z mango
(1)